WoW Warlords of Draenor – sprzedano 3,3 mln egzemplarzy!

Podczas zeszłotygodniowej premiery w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Australii, Nowej Zelandii i Azji Południowo-Wschodniej nie obyło się bez pewnych problemów technicznych, związanych głównie z olbrzymim zainteresowaniem grą, które przez kilka dni uprzykrzały życie wielu graczom. Aby jak najszybciej opanować sytuację, Blizzard Entertainment opracowało niezwłocznie serię aktualizacji oraz zwiększyło przepustowość serwerów na całym świecie. Dzięki podjętym krokom wydajność pozostaje na stałym poziomie od chwili wprowadzenia wyżej wymienionych usprawnień. Premiera dodatku Warlords of Draenor w Korei Południowej, Chinach kontynentalnych, Hong Kongu i Makau oraz na Tajwanie miała miejsce 20 listopada (czasu lokalnego).
W dodatku Warlords of Draenor Garosz Piekłorycz zbiegł przez Mroczny Portal i pomógł zjednoczyć legendarne klany orków pod sztandarem przerażającej machiny wojennej – Żelaznej Hordy – która pragnie tylko jednego: zniszczenia Azeroth. W obliczu tak wielkiego zagrożenia bohaterowie Przymierza i Hordy muszą zdobyć się na desperacki krok i wyruszyć na dawny Draenor, aby –walcząc u boku legendarnych postaci z uniwersum Warcraft – pokonać wodzów tej krainy, nim ich własną ojczyznę zaleją fale żelaznego potopu.
Aby zdobyć przyczółek na nieznanym terytorium, bohaterowie Azeroth zbudują własną, dostosowaną do swoich potrzeb i upodobań warownię – twierdzę, która będzie się rozwijać wraz z postępem ich przygód w ojczyźnie rasy orków. Zdobędą niespotykane wcześniej moce i odblokują premie, które dodatkowo wzmocnią ich zdolności na drodze do nowego limitu — poziomu 100. Staną twarzą w twarz z członkami przeciwnej frakcji na polach Ashranu – wielkiego i dynamicznego regionu PvP – a także stawią czoła licznym niebezpieczeństwom czyhającym na nich w podziemiach i rajdach, na polach bitew oraz w trybie wyzwań i nie tylko.
Dodatek Warlords of Draenor jest dostępny w wydaniu standardowym (w wersji cyfrowej i pudełkowej), które zakupić można w sugerowanej cenie detalicznej 179 złotych, a także w edycji cyfrowej deluxe (sugerowana cena detaliczna 59,99 EUR), obejmującej zawartość dodatkową do World of Warcraft oraz innych gier Blizzarda. Ponadto dostępna jest edycja kolekcjonerska dodatku (wyłącznie w wersji pudełkowej) w sugerowanej cenie detalicznej 329 złotych, która zawiera wszystkie elementy edycji cyfrowej deluxe, a także album z grafikami z dodatku w twardej oprawie, zestaw DVD/Blu-Ray z materiałami zza kulis produkcji gry oraz podkładkę pod mysz ozdobioną grafiką z Warlords of Draenor.
Wszystkie wersje dodatku umożliwiają natychmiastowy awans jednej postaci na poziom 90, dzięki czemu rozpoczęcie przygody z World of Warcraft bądź powrót do gry po dłuższej przerwie są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Dzięki tej usłudze gracze mogą bez przeszkód wyruszyć na poszukiwanie przygód w Warlords of Draenor u boku przyjaciół i członków rodziny. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stroniewww.warlords.com.

Źródło: inf. prasowa