Wkrótce premiera smartfonów Facebooka?

W dzisiejszych czasach każdy szanujący się producent telefonów komórkowych umieszcza w nich skróty umożliwiające szybki dostęp do serwisów społecznościowych. Oczywiście najważniejszą rolę odgrywa tutaj Facebook – dlaczego to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wszystko wskazuje na to, że na MWC 2011 zobaczymy premierę dwóch telefonów brandowanych logo Facebooka.

Jakiś czas temu, gdy pierwszy raz pojawiła się w sieci plotka na temat rzekomych planach Facebooka stworzenia własnej komórki, uśmiechnęłam się i przeszłam do porządku dziennego. Jednak im więcej informacji na ten temat się pojawia, tym bardziej zmusza to do refleksji – a może jednak to wszystko jest prawdą?

Według najnowszych spekulacji, na targach w Barcelonie mamy poznać dwa smartfony pochodzące z fabryk HTC, działające pod kontrolą Androida. Oczywiście nie może w nich zabraknąć możliwości łączenia się z internetem, a co najważniejsze – z Facebookiem. Mają to być modele nastawione przede wszystkim na sieci społecznościowe, można się więc spodziewać smartfonów stricte młodzieżowych.

A co to oznacza? Można mieć nadzieję, że zostaną wyposażone w klawiatury QWERTY ułatwiające wprowadzanie tekstu do komórki, duże ekrany dotykowe czy wydajne procesory i pojemne baterie, pozwalające na długą pracę modelu.

Zapowiada się interesująco. Ale czy faktycznie tak będzie – i czy w ogóle będzie – być może przekonamy się już niebawem, w dniach 14 – 17 lutego 2011 roku podczas MWC w Barcelonie.