Wipro planuje budowę wielkiego kampusu w Indiach

W czasie niestabilnej sytuacji finansowej na rynku, wiele firm zostało zmuszonych do odłożenia w czasie swoich inwestycji w nieruchomości. Jednak trzeci największy eksporter oprogramowania w Indiach – Wipro finalizuje plany budowy ogromnego kampusu, który ma pomieścić około 30 000 pracowników. Kompleks ma powstać w Bangalore w Indiach.
Nowy budynek ma stać się uzupełnieniem zespołu obiektów rozmieszczonych na terenie całego kraju. Ma on powstać na 50 hektarowej działce, która jest oddalona o 4 kilometry od kampusu Sarjapur, który również jest własnością firmy. Obecnie indyjskie przedsiębiorstwo zatrudnia 138 000 pracowników.

Oczywiście nie obyło się bez komplikacji. Projekt musiał zostać zawieszony na jakiś czas z powodu problemów o charakterze prawnym dotyczących gruntu, na którym ma powstać budynek. Jednak firma szybko uregulowała wszystkie formalności i dostała zielone światło na rozpoczęcie budowy. Obecnie architekci pracują nad planem zagospodarowania gruntu.

Żadne szczegóły dotyczące kosztów inwestycji nie zostały ujawnione.

Wipro utrzymuje się głównie z eksportu. Ponad 80% przychodów ze sprzedaży usług to środki pochodzące z USA i Europy.

Nowy budynek to nowe miejsca pracy, w tym przypadku około 30 000. W tak trudnym okresie Wipro zdecydowało się zainwestować w tak wielkie i kosztowne przedsięwzięcie. Pozostaje mieć nadzieję, że władze firmy wiedzą co robią i nie naruszą tym krokiem stabilności finansowej indyjskiego giganta.

Źródło: timesofindia