Windows XP najpopularniejszy w Polsce

Windows XP już od wielu lat króluje jako lider pod względem popularnych, komputerowych systemów operacyjnych wśród polskich użytkowników. I w dalszym ciągu nie ustępuje z tego miejsca. Zmiany są zauważalne dopiero na drugiej i trzeciej pozycji. Dotychczas drugi w kolejności był Windows Vista, a zaraz później – Windows 7. Jednak po trzynastu miesiącach od premiery najnowszej wersji platformy Microsoftu – „Siódemki” – w końcu Vista musiała ustąpić właśnie tej edycji.

Popularność poszczególnych systemów operacyjnych w Polsce przedstawia się następująco:
– Windows XP: 63,35%,
– Windows 7: 17,26%,
– Windows Vista: 16,87%,
– Mac OS X: 0,73%,
– pozostałe: 1,79%.

Sami widzicie, że mimooficjalnego wycofania Windowsa XP z rynku przez Microsoft, w dalszym ciągu utrzymuje się na pozycji lidera. I na razie nie zapowiada się na żadną zmianę. Stary, wysłużony system ma wielką przewagę na drugą w kolejności „Siódemką”.

Rafał Albin, szef zespołu Windows w polskim oddziale Microsoftu, ma nadzieję, że w dalszym ciągu będzie można zauważyć migrację użytkowników ze starszych systemów na nowsze, a przede wszystkim na Windows 7. Stwierdził: „„Polscy użytkownicy komputerów docenili walory, jakimi cechuje się Windows 7. Obecnie obserwujemy świadomą i przemyślaną migrację ze starszych wersji Windows, popartą bardzo pozytywnymi opiniami o najnowszej wersji naszego systemu”.
Wszystkich, którzy zastanawiają się nad przejściem ze starszej wersji Windowsa na nowszą, zapraszam do przeczytania porad dla użytkowników popularnej „Siódemki” –tutaj.