Windows Phone na smartfonach RIM?

Nokia i Microsoft to najwięksi gracze na rynku systemu operacyjnego Windows Phone. Nokia w swoich nowych, flagowych (i nie tylko) smartfonach implementuje ten właśnie OS, a Microsoft… cóż, tego raczej tłumaczyć chyba nie trzeba. Pojawiły się plotki, że te dwa koncerny chciałyby wykupić kanadyjskiego producenta telefonów, RIM. Dla tych, którym ten skrót nic nie mówi, podpowiadamy, że to twórca smartfonów BlackBerry.
Według źródeł, Microsoft miałby zająć się informatyczną częścią biznesu, co oznacza prace nad wdrażaniem Windows Phone do telefonów BB. Z drugiej strony RIM, który ostatnio nie radzi sobie najlepiej, wolałby sprzedać te składniki swojego majątku, z którymi nie radzi sobie najlepiej.
Nie wiadomo na razie, jak poważne są plany fińskiej Nokii i amerykańskiego Microsoftu. Plan sprzedaży akcji RIM upadł, razem z prezesami spółki Balsillie i Lazaridisem. Nastały rządy jednego CEO, Thorstena Heinsa, jednak w przypadku głębokiej zapaści finansowej, może zostać on wskrzeszony.
Sprzedaż smartfonów RIM spada już od jakiegoś czasu. Nowoczesny kiedyś BlackBerry OS jest teraz zwyczajnie przestarzały. Pytanie, czy pójście w kierunku Windows Phone jest dobrym pomysłem: w porównaniu z iOS i Androidem jest to mało popularny system operacyjny, choć rośnie w siłę. Ale czy użytkownicy i fani telefonów z jeżynką w logo chcą być uszczęśliwiani na siłę?

Źródło: electronista