Windows Phone 7 w Nokiach W7 i W8?

Jakiś czas temu Nokia nawiązała współpracę z Microsoftem, co zdziwiło wielu obserwatorów rynku telefonów komórkowych. Pierwsze smartfony fińskiego producenta z Windows Phone 7 mają się pojawić na rynku dopiero w 2012 roku. Jednak już teraz zaczynają się pojawiać pierwsze bardziej szczegółowe informacje na ich temat.

Tym razem źródłem spekulacji jest znany wszystkim Eldar Murtazin. Według niego pierwszymi smartfonami Nokii pracującymi w oparciu mobilnej wersji systemu Microsoftu, mają być modele: W7 i W8.

Nokie z Windows Phone 7 mają być typowo multimedialnymi smartfonami. Wstępne informacje wskazują na to, że Nokia W7 ma być podobna do modelu X7 (8Mpix, 4″, WiFi, GSP), z kolei W8 ma odzwierciedlać parametry techniczne modelu N8 (3,5″, WiFi, GPS, 12Mpix). Oba smartfony mają pracować dzięki procesorom Qualcomm.

Miejmy nadzieję, że dzięki Windows Phone 7 Nokia wróci na szczyt i będzie można powiedzieć, że zasłużenie należy jej się miejsce lidera komórkowego rynku, które zajmuje od wielu lat.
Cóż, na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.