Windows 8 zaoferuje backup w chmurze

Microsoft wie jak sprawić, by kolejne wersje jego systemu operacyjnego przyjmowane były na rynku z wielką euforią. Udawało mu się to dotychczas, prawdopodobnie będzie tak również w momencie premiery Windows 8. Popularna ósemka ma być bowiem wyposażona w możliwość wykonywania kopii zapasowej w chmurze obliczeniowej. Co więcej, ma być mocno powiązana z Windows Live.

Skąd to wszystko wiadomo? Z zamieszczanych przez Microsoft ofert pracy. Niedawno przedstawiciele koncernu szukali inżyniera Windows Live, który miałby pracować przy zintegrowaniu usługi z najnowszym OS-em.

Natomiast teraz pojawiła się oferta, w której gigant z Redmond poszukuje programistów, mających pracować nad Windows Azure. Wśród ich obowiązków byłoby przede wszystkim stworzeniem możliwości robienia w Windows 8 kopii zapasowej w chmurze obliczeniowej.

Na razie jednak wszystkie informacje na temat Windows 8 trzeba traktować z przymrużeniem oka. Do premiery systemu,która ma się odbyć w 2012 roku, zostało jeszcze zbyt dużo czasu, żeby cokolwiek brać na poważnie. Jak dobrze wiecie, do tego momentu jeszcze wiele rzeczy się może zmienić.