Windows 8 nie przypadł do gustu graczom

Kiedy Windows 8 znajdował się jeszcze w produkcji, Microsoft nieraz wspominał, że nowy system operacyjny nie tylko przypadnie do gustu graczom, ale także znacznie wpłynie na wzrost zainteresowania grami komputerowymi. Co z perspektywy czasu możemy powiedzieć na ten temat?

Według raportu przygotowanego przez zajmująca się badaniami rynku grupę NPD, premiera Windowsa 8 nie wstrząsnęła światem graczy i gier komputerowych. „[Windows 8] nie wpłynął negatywnie na rynek, ale także nie był stymulatorem jego rozwoju. Nie sprawił, tak jak wszyscy tego oczekiwali, że sprzedaż wzrosła” – mówi Stephen Baker z NPD.

Również dane ujawnione przez Valve Software nie wskazują na dużą popularność Windowsa 8 wśród graczy. Spośród ponad 50 milionów użytkowników platformy Steam jedynie 0,44% posiada 32-bitowego Windowsa 8, a 4,25% 64-bitowego. Najbardziej popularnym systemem operacyjnym wśród graczy nadal pozostaje Windows 7, z którego korzysta w sumie 58,58% użytkowników Steama. Przytoczone dane dotyczą miesiąca listopada.

Czy nieco ponad miesiąc to czas wystarczający, aby formułować pierwsze wnioski na temat wpływu Windowsa 8 na rynek gier? Trudno powiedzieć, ale warto będzie ponownie przyjrzeć się tej sprawie także za jakiś czas. Windows 8 zadebiutował 26-ego października bieżącego roku. Do tej pory sprzedał się w liczbie ponad 40 milionów egzemplarzy.

Źródło:  Gamespot