Windows 7: 300 milionów sprzedanych licencji

Każda kolejna wersja systemu wydawanego przez Microsoft sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Jednak w przypadku Windows 7 można mówić o rekordowej popularności – mimo, że użytkownicy Visty przez dłuższy okres nie chcieli przesiąść się na nowszą edycję systemu. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób to robi. Dzięki temu Microsoft zanotował aż 300 milionów sprzedanych licencji na Windows 7.

Rynkowa premiera tej wersji systemu miała miejsce w drugiej połowie października 2009 roku. Do ubiegłorocznych wakacji, czyli w około 9 miesięcy, sprzedano 175 milionów licencji. Po roku ilość ta wynosiła 240 milionów. Jak widać po statystykach sprzedaży, Windows 7 ciągle zyskuje nowych zwolenników – po 15 miesiącach od premiery jest ich już 300 milionów na całym świecie.

Według najnowszych informacji, daje to około 25 procent wszystkich komputerów na świecie – nieźle! Ciekawe jak będzie się sprzedawał Windows 8, którego premiera jest spodziewana w 2012 roku…
A skoro już jesteśmy przy systemach Microsoftu – z której wersji korzystasz? A jeśli z jednej ze starszych (np. Visty) to dlaczego nie chcesz się przesiąść na nowszą?