Windows 10 już na 200 milionach urządzeń. Wkrótce z pierwszym miejscem na Steam

Popularność systemu Windows 10 stale rośnie. Nie oszukujmy się: jest to w dużej mierze zasługa darmowej aktualizacji, jaką Microsoft zaoferował wszystkim posiadaczom legalnych kopii systemów Windows 7 i Windows 8.1. Tak czy inaczej, Microsoft może pochwalić się, że Windows 10 pracuje już na ponad 200 milionach urządzeń.
Gdy w sierpniu Windows 10 zainstalowany był już na 75 milionach urządzeń chyba nikt (oprócz przedstawicieli Microsoftu) nie spodziewał się, że najnowszy system operacyjny zagości na tak wielu urządzeniach. We wrześniu wynik przekroczył 100 milionów i trudno było prognozować tak gwałtowny skok. Gdzie jest haczyk? Oczywiście w urządzeniach mobilnych.Windows 10System Windows 10 od tamtego czasu pojawił się choćby na konsolach Xbox One, które pomogły wyśrubować finalny rezultat. Nowe oprogramowanie zagościło także na wybranych smartfonach z rodziny Lumia. Nie oznacza to oczywiście, że posiadacze komputerów osobistych nie decydują się na przesiadkę.
Według najnowszych statystyk platformy dystrybucji cyfrowej Steam, z Windowsa 10 w 64-bitowej wersji korzysta już 31,25% jego użytkowników. Windows 7 w wersji 64-bitowej legitymuje się wynikiem na poziomie 34,81% i w przeciwieństwie do „dziesiątki” notuje pogorszenie swojego rezultatu. Dla porównania, z Windowsa 8.1 64 bit korzysta 15,09% użytkowników tej platformy.OS Steam

Źródło: Steam, Techspot