Wii U w odwrocie?

Dedykowane Wii U wersje Mass Effect 3, Need For Speed: Most Wanted, Madden czy FIFA zadebiutowały na konsoli Nintendo w kilka miesięcy po wersjach stworzonych z myślą o konkurencyjnych platformach. Wii U nie doczekało się jednak własnej wersji Dead Space 3. Co więcej, konsola Nintendo pomijana jest także w zapowiedziach innych planowanych na ten rok gier ze stajni Electronic Arts, takich jak chociażby Battlefield 4, Madden czy FIFA.

„W produkcji nie znajduje się obecnie żadna gra dedykowana Wii U” – mówi Jeff Brown, rzecznik prasowy Electronic Arts. Nie zostało jednak powiedziane, że w przyszłości nie powstanie już żadna gra stworzona z myślą o konsoli Nintendo.

Gwoli przypomnienia, Electronic Arts oferowało wsparcie dla oryginalnego Wii przez cały okres obecności konsoli na rynku. Co więcej, amerykański producent i wydawca gier wypuszczał na rynek tytuły dedykowane wyłącznie Wii. Nie ma się czemu dziwić, w końcu konsola cieszyła się ogromną popularnością.

Sprawa nieco inaczej wygląda w przypadku Wii U. Druga generacja konsoli Nintendo nie może pochwalić się tak dużym powodzeniem jak poprzedniczka. Niewykluczone, że Electronic Arts nie chce po prostu inwestować w tonący statek i woli skupić uwagę na PlayStation 4 i nowym Xboksie.

Czy to rzeczywiście początek końca Wii U? Być może jest to zbyt odważne i nieco daleko idące stwierdzenie, ale decyzja firmy Electronic Arts, która jest jednym z największych graczy na rynku, może być jednym z symptomów.

Źródło: Kotaku