Wiemy kiedy hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro trafi do Polski

Xiaomi M365 Pro to nowa wersja niedrogiej hulajnogi elektrycznej z Chin. W naszej recenzji Xiaomi M365 chwaliliśmy ją za jakość wykonania, rozmiary pozwalające na użytkowanie jej nawet przez rosłe osoby, wysoką prędkość maksymalną oraz spory zasięg. Nowa Xiaomi M365 Pro jest pod każdym względem lepsza – przynajmniej na papierze. Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Pro dostępna będzie w salonach Mi Store od końca kwietnia w cenie 2199 złotych. Czy producent usunął wszystkie drobne mankamenty starszego modelu?Xiaomi M365 ProCzym się różni Xiaomi M365 Pro od Xiaomi M365? Przede wszystkim, nowość otrzymała pojemniejszy akumulator. Waga hulajnogi wzrosła z 12.5 do 14.2 kilograma, ale zasięg wydłużył się z 30 do aż 45 kilometrów (w trybie ECO, przy prędkości ok. 15 km/h). W trakcie testów modelu M365 udało mi się uzyskać realny zasięg 34 kilometrów, bez trybu ECO, przy jeździe ze zmienną prędkością (ważyłem wtedy ok. 80 kilogramów), więc miejmy nadzieję, że następca również co najmniej spełni zapowiedź producenta. Silnik o mocy 300 W rozpędza teraz hulajnogę do prędkości 30 km/h (wcześniej uzyskałem 27 km/h, przy deklarowanych 25 km/h).
Xiaomi M365 Pro otrzymała także LEDowy wyświetlacz na kierownicy, o wiele bardziej funkcjonalny, niż tylko 4 LEDy symbolizujące poziom naładowania baterii. Ekranik pokazuje prędkość, tryb jazdy, stan włączenia światła, komunikuje o połączeniu Bluetooth ze smartfonem a także ostrzega przed przegrzaniem urządzenia.Xiaomi M365 ProHulajnoga po raz kolejny wyposażona została w system odzyskiwania energii, E-ABS w kole tylnym oraz światło stop z tyłu. Koła mają po raz kolejny rozmiar 8.5-cala. Mamy nadzieję, że producent usunął występującą u wielu osób po jakimś czasie użytkowania usterkę, związaną ze zużyciem elementu blokującego kierownicę.
Cena Xiaomi M365 Pro w Chinach wynosi 2799 juanów, czyli. ok 1579 złotych. Hulajnogę opłacało się będzie sprowadzić z Państwa Środka, bowiem polska cena z pewnością przekroczy 2500 złotych. Recenzja Xiaomi M365 Pro pojawi się na Conowego.pl chwilę po tym, jak dostaniemy hulajnogę w swoje ręce. A dostaniemy ją na pewno.
W oczekiwaniu na nowy model, zapraszamy do lektury recenzji poprzedniego, którego cena z pewnością spadnie.