Wielka wpadka Facebooka. Wyciekły dane 6 milionów osób?

Zdaniem zagranicznych serwisów, z największego portalu społecznościowego świata, Facebooka, niedawno mogło dojść do wycieku sporej ilości danych użytkowników. Informacje, do których mogły uzyskać dostęp niepowołane osoby, to numery telefonów i adresy e-mail. Co ciekawe proceder był możliwy dzięki… poważnej luce w zabezpieczeniach portalu.

Aby pobrać wspomniane powyżej informacje wystarczyło skorzystać z mechanizmu ściągania kopii swoich danych z Facebooka („Download Your Information”). Przy użytkowaniu narzędzia możliwe było bowiem nie tylko pobieranie informacji o posiadanym przez nas profilu, ale również uzyskiwanie dostępu do numerów telefonów i adresach e-mail naszych znajomych. Nietrudno zauważyć, że dane te powinny być przed nami ukryte.

Luka działał od końca 2012 roku. Według wstępnych przypuszczeń, za jej pośrednictwem mogło dojść do uzyskania prywatnych danych nawet 6 milionów osób.

Na pocieszenie warto dodać, że aby uzyskać dostęp do takich informacji trzeba było mieć wybraną osobę w znajomych. Danych nie mógł więc obejrzeć każdy.

Źródło: Electronista,