Wideorejestrator Xiaomi Yi Dash Camera zawitał do Polski

Xiaomi Yi Dash Camera (Xiaoyi Dash Camera) to wideorejestrator samochodowy, którego światowa premiera odbyła się niespełna dwa tygodnie temu. Zawitał on do polski za sprawą sklepu Xiaoyi.pl, będącego oficjalnym dystrubutorem marki Xiaoyi w Polsce. Tak, to ten sam sklep, który niektórzy bezrefleksyjnie uznawali za dystrybutora marki Xiaomi. Xiaoyi to jeden z działów znanego chińskiego producenta odpowiedzialny, właśnie za kamerki.xiaoyi dash CamYi Dash Camera, pracująca pod kontrolą dwurdzeniowego procesora A12-60, została wyposażona w obiektyw o 165-stopniowym kącie widzenia, podobnym do tego, który cechuje ludzkie oko. To wartość nieco większa niż ta, którą charakteryzuje się dużo produktów konkurencji w tym przedziale cenowym. Maksymalna rozdzielczość nagrań wynosi 2304×1296 pikseli (1296p) w 30 klatkach na sekundę. Kamera jest w stanie rejestrować obraz także w rozdzielczości Full HD 1920×1080 i 60 lub 30 kl./s.

Urządzenie o wymiarach 74 x 19,4 x 52,4 mm posiada moduł Wi-Fi 2,4 GHz 802.11n oraz gniazdo kart pamięci micro SD o pojemności do 64 GB. Dzięki łączności bezprzewodowej kamerka jest w stanie przesyłać nagrania lub ich fragmenty prosto na smartfona. Podgląd obrazu rejestrowanego przez urządzenie wyświetlany jest w czasie rzeczywistym na ekraniku o przekątnej 2,7-cala.
Wśród ciekawych technologii Yi Dash Camera warto wymienić system ADAS, który usprawni bezpieczeństwo podróży – informuje o przekroczeniu linii pasa ruchu oraz informuje na bieżąco o odległości dzielącej nasz pojazd, od pojazdu go poprzedzającego. Nie są to niezbędne dodatki, jednak być może ktoś je doceni. Obecność czujnika prędkości sugeruje, że urządzenie posiada także tryb awaryjny, który włączy się przy gwałtownym hamowaniu lub innym wydarzeniu, któremu towarzyszyło będzie gwałtowne wytracenie prędkości (np stłuczce).
Cena Xiaomi Yi Dash Camera to 399 złotych.

Źródło: inf. własna