WhatsApp od teraz z rozmowami głosowymi

Komunikatory VoIP cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że ich twórcy dwoją się i troją, by zadbać o stałe poszerzanie grona ich użytkowników. Tym razem przyszła pora na modernizację aplikacji WhatsApp, za pośrednictwem której prowadzić będzie można za niedługo rozmowy głosowe. Będzie to miłe urozmaicenie dla grona ponad 700 milionów jej posiadaczy.
Komunikacja głosowa w WhatsApp pojawiła się przy okazji aktualizacji, udostępnionej wąskiemu gronu użytkowników na terenie Indii. Po raz pierwszy informacja o możliwości prowadzenia rozmów za pomocą aplikacji pojawiła się na Reddicie. Użytkownik z Indii umieścił na forum publicznym kilka zrzutów ekranów, pochodzących z aplikacji. Prawdziwość takiego stanu rzeczy została potwierdzona przez co najmniej kilka osób z tego regionu. W serwisie YouTube pojawił się pierwszy materiał wideo, na którym zobaczyć możemy działające połączenia głosowe w WattsApp.

W Internecie pojawiły się spekulacje dotyczące tego, czy aktualizacja została udostępniona celowo. Jeśli tak, dlaczego zagościła akurat na smartfonach niewielkiego grona użytkowników WhatsApp z Indii? Pierwsze opinie na temat nowej funkcjonalności są raczej sceptyczne. Hindusi zwracają uwagę na dużą ilość drobnych błędów, co sugerować może, że nie jest to wersja ostateczna i możliwość jej pobrania pojawiła się w wyniku pomyłki.
CEO WhatsApp – Jan Koum – wspominał wcześniej, że aplikacja doczeka się połączeń głosowych. Nie otrzymaliśmy jeszcze jednak ze strony firmy oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: TechSpot