Węgrzy posprzątają Polakom mieszkania – MyRendi wkracza do Polski

MyRendi to największa platforma internetowa dostarczająca usługi sprzątania na Węgrzech, która właśnie rozpoczyna ekspansję globalną. Zaczynają od Polski. Węgrzy chcą skorzystać z dynamicznego rozwoju polskiego rynku usług sprzątających, którego wartość szacuje się na poziomie 2 miliardów złotych. Dziś pieniądze te w dużej części trafiają do tzw. szarej strefy. Potencjał naszego rynku najlepiej jednak pokazuje ponad 6 tysięcy ogłoszeń o sprzątaniu miesięcznie pojawiających się na najbardziej popularnych polskich portalach ogłoszeniowych.
“Obecnie polski rynek funkcjonuje w oparciu o rekomendacje znajomych. Wiele osób nie korzysta z usług sprzątających bo obawia się wpuścić obcą osobę do domu lub nie jest pewny jakości realizacji zlecenia. W MyRendi adresujemy dokładnie te dwie potrzeby: dostarczamy klientom usługę najwyższej jakości oraz zapewniamy zaufanych sprzątaczy. Osoby, które chcą z nami pracować odpowiednio weryfikujemy zanim zostaną zarejestrowane w systemie.” – przekonuje Marcin Nesterowicz, Dyrektor Zarządzający MyRendi w Polsce.
MyRendi kieruje swoje usługi głównie do mieszkańców dużych miast w wieku 25-44 lat. Są wśród nich rodziny, ale też single, a także właściciele psów, kotów i innych zwierzaków. To klienci, którzy nie mają czasu albo ochoty na sprzątanie, ale stać ich na to, by kilka razy w miesiącu zatrudnić do tego kogoś z zewnątrz. MyRendi proponuje 5 pakietów. Ich ceny uzależnione są od wielkości powierzchni, jaka jest do posprzątania. Poza listą prac przewidzianych w pakietach, zamawiający może także dobrać dodatkowe zlecenia np. mycie okien, czyszczenie lodówki czy sprzątanie po remoncie lub zamówić środki czystości, którzy nie zdołał zakupić osobiście. Zamówienia dokona przez stronę www.myrendi.pl. Z oferty MyRendi mogą także skorzystać firmy posiadające powierzchnie biurowe. Przewidziano również specjalną ofertę dla gospodarzy AIRBNB, którzy nie mają czasu sprzątać po swoich gościach.
Węgierskie Rendi chociaż działa nieco od ponad roku już zdominował rynek usług sprzątających na Węgrzech. “Od początku rośniemy dynamicznie – 50% miesięcznie. Mamy aktualnie ponad 1000 zamówień miesięcznie, ale docelowo planujemy obsłużyć 7,5 mln gospodarstw domowych w krajach CEE (Węgry, Polska, Rumunia, Czechy, Słowacja, Słowenia). Wartość rocznego obrotu na rynku sprzątań w Europie wynosi $400 miliardów dlatego systematycznie będziemy otwierać oddziały w kolejnych krajach. Polska jest pierwszym i największym rynkiem. To dla nas najważniejszy sprawdzian oraz przygotowanie się do dalszego rozwoju.” – podkreśla Timur Csillik, założyciel Rendi.
 
 

Źródło: inf. prasowa