WD My Book Studio II – 6TB pamięci!

Zewnętrzne dyski twarde od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. I nie ma się co dziwić – są to bardzo użyteczne urządzenia, które często ratują nas z największych opresji (zwłaszcza, gdy niespodziewanie dysk w komputerze siądzie i zostaną utracone wszystkie dane…). Firma Western Digital przygotowała propozycję dla bardzo wymagających klientów – wersję z aż 6TB wolnej pamięci.
“Postęp technologiczny w zakresie rejestracji filmów w wysokiej rozdzielczości spowodował błyskawiczny wzrost zapotrzebowania na ogromną przestrzeń dyskową” – twierdzi Dale Pistilli, wiceprezes ds. marketingu grupy produktów marki WD. “My Book Studio Edition II, oferujący obecnie pojemność aż 6 TB, zapewnia pojemność niezbędną do nagrywania, edytowania i bezpiecznego przechowywania materiałów bez potrzeby kompresowania lub zmniejszania jakości plików z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca na dysku.”

Dysk z komputerem można podłączyć na wiele sposobów: dzięki USB 2.0, FireWire 400/800 lub też eSATA. Zauważalny jest jedynie brak obsługi interfejsu USB 3.0, który staje się coraz popularniejszy.

Cena urządzenia jest, jak przystało na tak pojemny dysk, bardzo wysoka – wynosi 550 dolarów (w przeliczeniu ok. 1500 złotych). Producent udziela na niego 5-letniej gwarancji.