Warner Bros. potwierdza – powstanie „samodzielny” film o Batmanie

Gdy tylko Ben Affleck został obsadzony w roli Batmana w Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, pojawiły się plotki sugerujące, że aktor być może pojawi się we własnym filmie, a nawet we własnej trylogii o Człowieku Nietoperzu. Cóż, ciekawe jak ten nieco starszy Batman będzie prezentował się na ekranie bez towarzystwa Supermana – biorąc pod uwagę wiek Afflecka.
Dobrą wiadomością jest to, że Warner Bros. właśnie potwierdził prawdziwość tych pogłosek, a przynajmniej ich część. Podczas panelu Warner Bros. na imprezie CinemaCon w Las Vegas studio przekazało informację, że nowa adaptacja komiksów o Człowieku Nietoperzu rzeczywiście powstanie. Co więcej, Affleck nie tylko zagra w niej główną rolę, ale również będzie jej reżyserem. CEO firmy, Kevin Tsujihara powiedział: „Wraz z Benem Affleckiem pracujemy nad samodzielnym filmem o Batmanie.”
Komentarz ten został poprzedzony innym ważnym stwierdzeniem Tsujihary, zgodnie z którym w ciągu najbliższych pięciu lat studio planuje stworzyć co najmniej 10 filmów z uniwersum DC. Wśród nich jest najpewniej Liga Sprawiedliwych, Aquaman czy The Flash. Można także przypuszczać, że CEO miał na myśli również nowego Batmana.
Do tej pory Batman v Superman otrzymywał raczej mieszane recenzje. Jednym nie przypadł do gustu, natomiast innym jak najbardziej, niemniej jednak z pewnością warto go zobaczyć. Do tej pory obraz zarobił około 800 milionów dolarów na całym świecie. Przypomnijmy, że jego budżet wynosił 250 milionów dolarów.
Do czasu premiery nowego filmu o Batmanie, oglądać możecie to:

Źródło:Comicbook