W tym roku w każdej statuetce Grammy znajdziemy… GoPro!

Już dzisiaj w nocy (około godziny 2) rozpocznie się ceremonia wręczenia statuetek Grammy, czyli najważniejszych odznaczeń muzycznych na świecie. Tegoroczna, już 58 edycja tej szczególnej gali będzie bardzo wyjątkowa. Wszystko to za sprawą nowych technologii, które coraz bardziej ingerują w każdy aspekt naszego życia. Tym razem, dzięki kamerom firmy GoPro będziemy mogli zobaczyć całą galę z perspektywy… statuetki.
W tegorocznych statuetkach, które zostaną wręczone na scenie laureatom, zostaną umieszczone kamery firmy GoPro. Obiektyw zostanie wkomponowany w czarną podstawę złotej statuetki, tak by nie rzucał się mocno w oczy. Dzięki tym urządzeniom widzowie z całego świata będą mogli oglądać obraz nagrywany przez każdą ze statuetek. Dostęp do tego widoku zostanie udostępniony przede wszystkim internautom poprzez oficjalny kanał Grammy, jednak z tych kamer będą mogli korzystać także realizatorzy głównej transmisji w telewizji CBS.Każda z kamer ma być włączona jeszcze zanim nastąpi chwila jej świetności na scenie. Szacuje się, że bateria w każdej z kamer ma wytrzymać trzy godziny nagrywania – to powinno wystarczyć, by nagrać najważniejsze momenty imprezy (szczególnie ten, kiedy dana statuetka będzie na scenie). Warto zaznaczyć, że każda ze statuetek, która zostanie wręczona na scenie nigdy nie trafi do rąk nagrodzonego wykonawcy. W czasie gali używane są statuetki stworzone tylko na cele imprezy – nagrodzeni artyści otrzymują swoje indywidualne statuetki dopiero po imprezie, z wygrawerowanym napisem (co ciekawe, w miejscu obiektywu kamery).
Miejmy nadzieję, że łączność Wi-Fi, ani bateria w kamerach nie zawiodą. Przypomnijmy, ceremonia wręczenia nagród Grammy już dzisiejszej nocy około godziny 2. Nie możemy się doczekać!

Źródło:TheNextWebfot.Fast Company