W tych miejscach zginęło 127 osób robiących sobie selfie. Jak ginęli?

W sieci ukazała się właśnie mapa śmierci, przedstawiająca wszystkie miejsca na świecie, w których zginęły osoby robiące sobie zdjęcia typu selfie. Wszystkie 127 przypadków zgonów miało miejsce na przestrzeni zaledwie dwóch lat – pomiędzy marcem 2014, a wrześniem 2016 roku.
Na mapie widać, że najmniej rozsądnymi mieszkańcami naszego globu, jeśli chodzi o robienie sobie ryzykownych zdjęć, są Hindusi. Oczywiście Indie zamieszkuje lwia część populacji naszego globu, jednakże wynik ten i tak daje dużo do myślenia. Aż 75,5% przypadków wszystkich zgonów to mężczyźni. W przypadku najbardziej opłakanego w skutkach wypadku zginęło aż 7 osób na raz.
Killfie, bo tak nazwali badacze zdjęcia selfie, kończące się śmiercią, najczęściej przyczyniały się do śmierci w skutek upadków z dużej wysokości, utopień i wypadków samochodowych. Zdarzały się jednak przypadku porażeń prądem, ataków zwierząt, a nawet potrącań przez… pociągi.
Na poniższej mapie zobaczycie wszystkie przypadki zgonów, z podziałem na to, w wyniku czego miały one miejsce. Aż 41 śmiertelnych wypadków dotyczyło osób poniżej 20 roku życia, a 45 osób w przedziale wiekowym 20-24 lat.

 

Źródło: Carto