W 2013 roku niższe ceny za połączenia głosowe

Tak przynajmniej twierdzi nowa Prezes UKE – Magdalena Gaj. Mowa tutaj oczywiście o połączeniach komórkowych. Według Gaj ceny spadną o około 20%, a będzie to możliwe dzięki dalszym obniżkom stawek hurtowych (MTR). Wszystko więc wskazuje na to, że będzie ona kontynuowała działania swojej poprzedniczki – co również sama zapowiedziała w rozmowie z PAP.
Kolejnym priorytetem Magdaleny Gaj jest likwidacja tzw. białych plam na mapie usług dostępu do Internetu w Polsce. Działania te będą zależne od rodzaju inwestycji (publiczne lub prywatne). Dużą rolę w tym procesie odegrają samorządy, które przy pomocy środków z Unii Europejskiej wybudują (lub już to zrobiły) własne sieci telekomunikacyjne. W tym przypadku rola UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) sprowadzi się jedynie do stworzenia zasad i cen ich udostępniania.
Jeśli chodzi o przetargi na częstotliwości, Gaj zapowiedziała, że przy przetargach zgodnie z prawem telekomunikacyjnym będzie się kierowała kryteriami konkurencyjności oraz ceny. W rozmowie z PAP zabrakło niestety konkretnych deklaracji. W teorii wszystko zapowiada się dobrze, a praktyczny test już za miesiąc (rozmowy o stawkach MTR). Mam tylko nadzieję, że para nie pójdzie w gwizdek tym razem i Magdalena Gaj stanie na wysokości zadania.

Źródło: PAP, wł