Vivo Xplay 3S – pierwszy smartfon z ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440

Abstrahując już jednak od wałkowanego wiele razy tematu nadmiaru pikseli, czy współczynnika ppi przekraczającego możliwości ludzkiego oka, przyjrzyjmy się innym parametrom tego – bądź co bądź – interesującego urządzenia.
Zacznijmy od tego, że poza rozdzielczością ekranu, producent nie zdecydował się podać jakichkolwiek innych danych dotyczących tego elementu osprzętu. Możemy się jedynie domyślać, że w grę wchodzi panel o przekątnej 5.5″ od LG, którym południowokoreański producent chwalił się już od dobrych kilku miesięcy. Na pokładzie – jak zakładamy – phabletu Xplay 3S znajdzie się układ Snapdragon 800 z GPU Adreno 330 i czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2.3 GHz. Ma też nie zabraknąć łączności 4G/LTE.
Rozwój, również w dziedzinie rozdzielczości ekranów w smartfonach i tabletach, wydaje się nieunikniony i jako taki wydaje się być zjawiskiem pozytywnym. Byłby on jednak uzasadniony w większym stopniu (a przynajmniej w wydaniu komercyjnym, w formie sprzedawanych urządzeń), gdyby wszystkie komponenty rozwijały się choćby w zbliżonym tempie. O ile nowy system operacyjny od Google teoretycznie wspiera już ekrany o rozdzielczości nawet wyżej niż przytoczona, bo 4K (4096 x 2160), o tyle chociażby baterie zwyczajnie nie nadążają za tempem rozwoju pozostałych podzespołów. Z tym faktem wiązałbym w takim razie stosunkowo największe obawy w przypadku Xplay 3S. Niemniej nie jest to kwestia, która przysporzy problemów zbyt wielkiemu gronu odbiorców. Smartfon firmy Vivo trafi do sprzedaży najpewniej wyłącznie na terenie Chin.

źródło: android authority