Vibe X – nowy flagowiec Lenovo

Jednym z największych atutów smartfona jest kamera przednia, zatem to od niej wypadałoby zacząć jego opis. Posiada ona 5-megapikselową matrycę i szerokokątny obiektyw (84o). Lenovo sugeruje, że aparat będzie jak znalazł do samodzielnego wykonywania zdjęć portretowych. Rzesze nastolatków na pewno będą w niebo wzięte.

Lenovo Vibe X wyposażony został w 5-calowy ekran dotykowy LCD, pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Dzięki zastosowaniu panelu IPS kąty widzenia będą szerokie, a wyświetlane obrazy cechować się będą realistycznym odwzorowaniem barw. Ekran pokryty został szkłem Gorilla trzeciej generacji, które będzie chroniło go przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami.

Sercem słuchawki jest czterordzeniowy procesor MediaTek 6589T taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Smartfon posiada 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Niestety, nie został wyposażony w wbudowany czytnik kart microSD, przez co nie będzie można zwiększyć jego bazowej pojemności.

Aparat fotograficzny zamontowany z tyłu urządzenia jest niemniej imponujący niż kamera przednia. Wyposażony został w 13,1-calową matrycę i lampę błyskową LED. Smartfon posiada baterię o pojemności 2000 mAh.

Telefon mierzy 144 x 74 x 6,9 milimetra i waży zaledwie 121 g. Lenovo mówi, że tylna strona obudowy w dotyku będzie przypominać materiał. Krawędzie smartfona są chromowane, co nadaje mu elegancki wygląd.

Producent podkreśla, że działający pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean Vibe X tworzony jest przede wszystkim z myślą o rynku chińskim, gdzie zadebiutuje w październiku. W innych krajach słuchawka pojawi się dopiero na początku grudnia. Na razie nie jest znana jej cena.

Źródło: VR-Zone