VEVO – serwis z teledyskami już dostępny w Polsce

VEVO jest to internetowy serwis, który oferuje ogromną bazę teledysków takich wytwórni jak: Universal Music Group, Sony Music Entertainment oraz EMI. Powstał on w grudniu 2009 roku na mocy porozumienia pomiędzy Google oraz Universal Music Group. Skarbnica teledysków działa w oparciu o technologię, jaką dostarcza YouTube.

Nareszcie! – to słowo może wypowiedzieć każdy fan muzyki, z racji tego iż do Polski zawitał serwis muzyczny VEVO. Dotychczas był on jedynie dostępny w USA, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, RPA oraz Australii i Nowej Zelandii. Jego niska dostępność związana jest z licencjonowaniem muzyki w innych krajach.

vevo w Polsce VEVO to serwis, w którego skład wchodzą teledyski, występy koncertowe, a także wywiady. Łącznie jest dostępnych ponad 75 000 filmików. Wchodząc do Polski, firma wierzy, że znajdzie tutaj nowych współpracowników, a także nowe treści.

Serwis łączy się z Facebookiem, a także Last.fm, dzięki czemu można otrzymywać listę polecanych teledysków. Każdy użytkownik może utworzyć własny zbiór ulubionych utworów w postaci setlisty. Z VEVO można również korzystać za pomocą urządzeń mobilnych z systemem Android, iOS oraz wkrótce Windows Phone.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda polska odsłona VEVO, to możecie sprawdzić totutaj.

 

Źrodło: techcrunch