Vectra wprowadza dostęp do sieci o prędkości do 160 Mb/s

Drugi największy operator kablowy na naszym rynku – Vectra udostępnił w ramach swojej oferty dostęp do Internetu o maksymalnej prędkości pobierania 160 Mb/s. Niestety przepustowość na kanale zwrotnym nie jest już tak imponująca i wynosi zaledwie 8 Mb/s. Pod tym względem UPC nadal prowadzi ze swoją ofertą 120/10 Mb/s. Naturalnie nowa usługa Vectry jest ograniczona terytorialnie i możliwościami technicznymi – operator szacuje, że w jej zasięgu znajduję się obecnie ponad 70% klientów. Sporym minusem najszybszego dostępu do Internetu (sieci kablowe) jest jego cena, w zależności od wybranego wariantu (pojedyncza usługa lub łączona, okres zobowiązania) zaczyna się od 150 zł miesięcznie przy umowie na 3 lata. O wprowadzeniu oferty do sprzedaży Tomasz Źurawski, prezes Vectry wypowiedział się w następujący sposób:
Możliwości techniczne Flashnetu, naszego superszybkiego dostępu do internetu, oparte są na nowoczesnej sieci światłowodowej, pracującej na protokole EuroDocis 3.0. Sieć ta obejmuje ponad milion gospodarstw domowych, to jest ponad 70% całości naszych zasobów.
Od października operator wprowadzi również nową ofertę jeśli chodzi o telewizję i telefon oraz paczki zbiorowe. W ramach tej pierwszej zostaną wprowadzone liczne nowe kanały (głównie Grupy Polsat oraz kilka przeznaczonych dla najmłodszych, większość w jakości HD). Vectra zamierza kontynuować dodawanie programów w jakości 720p do standardowej oferty, a nie jak konkurencja tworzyć specjalną oddzielnie płatną.

Źródło: Vectra