VAIO kontratakuje

Różnicą, która od razu rzuca się w oczy, jest to, że nowe laptopy VAIO nie noszą już loga Sony, co jest zrozumiałe, zważywszy na fakt, że ścieżki obu firm właśnie się rozeszły. Poza tym zaprezentowane właśnie w Tokio komputery to stare, dobre i sprawdzone VAIO.

VAIO Pro 11 i VAIO PRO 13 to 11- i 13-calowe laptopy wyposażone w ekrany dotykowe LCD IPS, pracujące w rozdzielczości Full HD, obudowy z włókna węglowego i oparte na architekturze Haswell procesory Intela Core i3, i5 lub i7. Cena początkowa to około 120 000 yenów, czyli około 3600 złotych.

VAIO Fit 15E wyposażony został z kolei w 15,6-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości HD lub Full HD. Jeżeli chodzi o procesor, to do wyboru są te same układy, co w przypadku nowych laptopów VAIO PRO. Cena początkowa to niecałe 100 000 yenów, czyli około 3000 złotych.

VAIO Pro sprzedawane są z dyskami SSD, natomiast VAIO Fit z HDD. Dostępnych wariantów jest całkiem sporo. Jeżeli chodzi o RAM, to użytkownicy mogą wybierać pomiędzy 4, 8 i 16 gigabajtami.

VAIO zakomunikowało również, że laptopy sprzedawane będą na mniejszą skalę niż w czasach, kiedy firma należala do Sony. Jak się okazuje, komputery sprzedawane są (przynajmniej na razie) jedynie w Japonii.

Źródło: VAIO