Uwaga na fałszywe maile od Allegro z nakazami zapłaty!

Na skrzynki mailowe użytkowników serwisu Allegro przychodzą wezwania do uregulowania zaległych płatności. Problem polega na tym, że są to wiadomości fałszywe, a opłacając taką „zaległość” nie tylko przelewamy środki na konta oszustów, ale podajemy im także dane naszych kart płatniczych.allegro oszustwoJak widzicie na powyższym zrzucie ekranu, mail jest bliźniaczo podobny do tych, które otrzymujemy od największego polskiego serwisu aukcyjnego. Jedyna różnica to baner z przekierowaniem o treści „zapłać rachunek teraz”. Po kliknięciu na niego użytkownik zostaje przekierowany do strony, która służy do przechwytywania danych z kart kredytowych.
Sposobem na uniknięcie wpadki jest najechanie kursorem na baner i sprawdzeniem dokąd prowadzi przekierowanie. Maile wysłane przez Allegro prowadzą na stronę: allegro.pl/myaccount/billing.php
Niektóre skrzynki pocztowe radzą sobie z filtrowaniem wiadomości. Na swoim Gmailu znalazłem wiadomość od razu w folderze SPAM. Skrzynki innych dostawców usług mailowych radzą sobie z oszustwem z losowym skutkiem. Czasem po kliknięciu w szkodliwy link ostrzeżenie wyświetla przeglądarka. Niestety, nie dzieje się tak zawsze.
Przed uregulowaniem rachunku, który dostaniecie na maila, sprawdźcie koniecznie saldo swojego konta na Allegro. I na litość boską, nie wyciągajcie takich maili z folderu SPAM. Nigdy. Wiadomości tego rodzaju nie trafiają tam przez pomyłkę.
 

Źródło: inf. własna