Ubuntu Linux 11.10 „Oneiric Ocelot” już dostępny

Prawie pół roku minęło od powstania ostatniej wersji systemu operacyjnego Ubuntu noszącej nazwę kodową Natty Narwhal. Jeżeli wśród Was znajdują się osoby korzystające z niej na co dzień lub takie, które po prostu chcą przetestować ów popularny OS, to na pewno zainteresuje Was informacja, że pojawiła się jego nowa wersja – Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot.
Nie sposób wymienić tu wszystkich zmian, które zostały wprowadzone, ale warto wspomnieć o tych kilku najważniejszych i najbardziej widocznych. Po pierwsze, pojawiło się nowe, ulepszone Ubuntu Software Center 5.0, które umożliwia łatwiejsze i wygodniejsze wyszukiwanie, instalację oraz usuwanie programów. Z kolei OneConf pozwoli na pełną synchronizację zainstalowanych na Waszych komputerach działających pod kontrolą systemu Ubuntu aplikacji. Wszystkich zainteresowanych pozostałymi zmianami odsyłam do pełnej ich listy.
Najnowszą wersję systemu operacyjnego Ubuntu możecie pobrać tutaj. Oneiric Ocelot jest dostępny w dwóch wersjach: Ubuntu (32- i 64-bitowy) oraz Ubuntu Server (32- lub 64-bitiowy). Wielką jego zaletą jest to, że można albo zastąpić nim poprzednio używany przez nas system, albo korzystać z obu jednocześnie. Nie ma też potrzeby, aby instalować Ubuntu na dysku twardym, ponieważ system można uruchomić zarówno z płyty CD jak i nośnika pamięci.
Zachęcamy Was gorąco do wypróbowania najnowszej wersji Ubuntu.

Źródło: www.ubuntu.com