Ubisoft rozpoczął prace nad Rainbow Six od nowa

Rainbow Six: Patriots zostało zapowiedziane dwa lata temu. Na początku, w pewnych odstępach czasu, pojawiały się kolejne informacje na temat produkcji, później jednak o grze zrobiło się zupełnie cicho. Brak tak głośnego tytułu na imprezach branżowych zaczął rodzić podejrzenia, że być może dzieje się z nim coś niedobrego.

Złe przeczucia okazały się prawdziwe. Ubisoft podjął decyzję, że gra nie może rozwijać się w wytyczonym wcześniej kierunku i prace należy zacząć od początku. Martwi to tym bardziej, że na publikowanych materiałach gra wyglądała na znajdującą się na dość zaawansowanym etapie produkcji.

„Mieliśmy rdzenny zespół, który miał ciekawą wizję. Zaczęli prace, ale wszystko zgrzytało. Dlatego zaczęli od początku. W Ubisofcie istnieje duża i bardzo wpływowa grupa wydawnicza, która stwierdza czy gra jest wystarczająco dobra. W większości przypadków zespół mówi: 'tak, wiemy’.

Czasami jednak chcą kontynuować prace w złym kierunku i trzeba im powiedzieć, że 'to nie ma prawa działać’. Rainbow musiał zostać zrobiony od nowa” – mówi Laurent Detoc, dyrektor północnoamerykańskiego oddziału firmy.

Chociaż dla fanów jest to zła wiadomość, to nie można zapominać, że mogło być znacznie gorzej. Na szczęście prace nad grą nie zostały zarzucone zupełnie. Laurent Detoc podkreśla, że wiele elementów, łącznie z podtytułem, może ulec zmianie. Nowy Rainbow Six ma garściami czerpać z możliwości oferowanych przez nową generację konsol. Oby twórcy w odpowiedni sposób wykorzystali tę nową szansę.

Źródło: IGN