Ubisoft kontra Black Eyed Peas – kolejny głośny pozew

Ubisoft już raz współpracował z zespołem Black Eyed Peas przy produkcji gry The Black Eyed Peas Experience, która ukazała się na konsolę Nintendo Wii oraz Kinecta. Tym razem, gra sygnowana nazwą zespołu miała być kompatybilna z systemem iOS, jednakże od marca bieżącego roku, kiedy zaczęły się nad nią prace – nie ujrzała ona światła dziennego. Dlaczego tak się stało?
Według przedstawicieli Ubisoftu, wytwórnia Black Eyed Peas Music podpisała z nimi umowę na stworzenie gry, jednakże od tego czasu kontakt z nimi się urwał. Ubisoft wydał prawie 150 tysięcy funtów na rozwijanie gry dla iPhone’a , iPada i iPoda, a teraz nie może rozpocząć dystrybucji gry. Z brakiem kontaktu właśnie, związany jest pozew Ubisoftu. Firma żąda zwrotu poniesionych kosztów i zadośćuczynienia w łącznej kwocie około 1 miliona dolarów (620 tys. funtów).
Członkowie The Black Eyed Peas pracują obecnie nad swoimi solowymi projektami, głównie na scenie dominują Fergie i Will.i.am. Will brał udział m.in. w programie The Voice realizowanym przez BBC.
No cóż, jak widać pozwy patentowe są już passe, teraz w modzie jest pozywanie gwiazd sceny oraz celebrytów. Ciekawe, kto będzie następny?  🙂

Źródło: T3.com