Uber poszerzy swoje usługi o przewozy helikopterowe dzięki współpracy z Airbusem

Airbus dostarczy firmie Uber kilka swoich helikopterów – zapewne domyślacie się już w jakim celu. Przedsiębiorstwo zamierza poszerzyć swoje usługi transportowe, tworząc sieć lotniczą na żądanie. Projekt ma zadebiutować podczas Festiwalu Filmowego Sundance, który w tym tygodniu odbędzie się w Utah.
Zgodnie z raportem The Wall Street Journal, powstanie nowego serwisu potwierdził dyrektor generalny Airbus Group – Tom Enders. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się również, że przewozy będą wykonywane przez dwa modele helikopterów – H125 i H130. Uber będzie wykorzystywał swoje samochody, by zabierać pasażerów z lądowiska oraz przywozić na nie kolejnych. Nie wiadomo, ile właściwie może kosztować taki przelot, ale przypuszcza się, że do 3000 dolarów (ponad 12 tysięcy złotych).
AirbusCo ciekawe, Uber nie po raz pierwszy zabiera się za zabawę helikopterami. Wcześniej przewoził z ich pomocą ludzi podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, Festiwalu Muzyki i Sztuki Bonnaroo, a nawet między Nowym Jorkiem i Hamptons. Nie mniej jednak, dopiero teraz okazuje się, że Uber i Airbus chcą poszerzyć swoje horyzonty i przyciągnąć jeszcze większą liczbę potencjalnych konsumentów.
Skoro Uber zamierza rozwinąć swoją ofertę o znacznie droższe niż przejazdy samochodowe przeloty, z pewnością wzbudzi to zainteresowanie innych firm zajmujących się podobnymi usługami. Należy do nich Gotham – przedsiębiorstwo z siedzibą w Nowym Jorku oraz Blade, wspierane między innymi przez Erica Schmidta – prezesa zarządu Google.

Źródło:Digital Trends