U38N – mobilny komputer z dotykowym ekranem od Asusa

Na samym początku zajmiemy się kwestią ekranu. Asus U38N wyposażony jest w dotykowy ekran IPS FULL HD (1920 x 1080) o przekątnej 13,3 cala. Jest to panel LCD Non-Glare.  Poprzez korzystanie z takiego ekranu możemy w pełni wykorzystać możliwości Windowsa 8 (wersja 64-bitowa). Dotykowy ekran cieszy się dużą popularnością w przypadku hybryd dostępnych na rynku.

Mobilny komputer zasilany jest przez procesor AMD A10-4655M (2 GHz, 4 MB Cache) i jest wspomagany pamięcią 4GB DDR3 SDRAM. Nad grafiką czuwa karta AMD Radeon HD 7620G. Dane można zapisywać na dysku twardym o pojemności 500 GB.

U38N - mobilny komputer2Urządzenie wyposażone jest w 3 złącza USB 3.0, złącze VGA, HDMI oraz czytnik kart (SD/ SDHC/ MMC). Na pokładzie znajdziemy również Wi-Fi oraz Bluetooth. Komputer posiada także kamerę 2.0 Mpix, która umożliwia prowadzenie rozmów i robienie zdjęć.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak niskiej jakości dźwięk wydobywa się z głośniczków takich urządzeń. Asus postanowił to zmienić wprowadzając nowatorską technologię Asus SonicMaster, która pozwala oczyścić brzmienie i nadać mu lepszą jakość.

U38N - mobilny komputer3Obudowa Asusa U38N została wykonana z aluminium, dzięki czemu jest bardzo trwała i wygląda naprawdę gustownie. Komputer jest bardzo cienki – w najgrubszym miejscu ma on 18,6 mm. Waży również niewiele – jedynie 1,55 kilograma (z baterią).

Komputer mobilny Asus U38N można nabyć na polskim rynku w cenie 3999 zł. Firma oprócz tego modelu równoległe wprowadziła na rynekdwa notebooki o mniejszej wydajność i niższej cenie.

Poniżej specyfikacja Asusa U38N.

U38N - mobilny komputer specyfikacja

Źródło: asus