Tymczasem w Japonii roboty… biorą ślub!

Podczas gdy pary homoseksualne w Stanach Zjednoczonych świętowały nowe prawo pozwalające wstąpić w związek małżeński osobom tej samej płci, w ten weekend nastąpiła uroczystość zaślubin robotów. Gdzie? Jakżeby inaczej – w Japonii. Dokładnie w sobotę robot Frois (pan młody) i robot Roborin (panna młoda) pobrali się.
Udział w ceremonii wzięły też inne roboty – m.in. opisywany przez nas niedawno robot odczuwający emocje, Pepper. „Związek” robotów został sformalizowany poprzez wspólny pocałunek, jak to zwykle bywa na tego typu uroczystościach, z tą różnicą, że namiętnego całusa dokonały roboty, a nie ludzie. Ceremonia zaślubin została zorganizowana przez Maywa Denki, dwóch braci Masamichia i Novmicha.
Panna młoda (Roborin) została stworzona przez Todo Takayuki. Projektant przyznał, że wygląd robota był wzorowany na japońskiej gwieździe z zespołu AKB48 – Yuki Kashiwagi. Natomiast pana młodego stworzył organizator ślubu – Maywa Denki. Oprócz innych robotów, w ceremonii wzięli udział ludzie (100), jednakże przywilej uczestnictwa kosztował 100 tysięcy jenów (około 82 dolary) od osoby.
Nie jest to pierwszy tego typu ślub na świecie – a raczej w Japonii. Już w 2007 roku miał miejsce ślub robota o nazwie Tiro z Korei Południowej. Może to być jednak pierwszy na świecie robo-związek, który oprócz uczestnictwa w samej ceremonii, może się ze sobą komunikować.

Źródło: mashable.com