Twórca Megaupload powraca z nowym serwisem przechowywania plików w chmurze

Jeśli nie znacie Kima Dotcoma, to zdecydowanie powinniście się zainteresować tą osobą. Nie tylko ze względu na jego bardzo ciekawą przeszłość związaną z rynkiem nowoczesnych usług, ale także z powodu informacji, jaką przekazał niedawno na swoim koncie w serwisie Twitter. Znany Niemiec już niedługo planuje otworzyć kolejny serwis oferujący funkcje związane z przechowywaniem danych w tzw. chmurze. I jak obiecuje, będzie on zdecydowanie lepszy od konkurencji.
Historia Dotcoma jest bardzo zawiła, jednak praktycznie od zawsze była związana z usługami przechowywania plików. Jego pierwszym dużym przedsięwzięciem był serwis Megaupload, który jeszcze parę lat temu był znany większości użytkowników Internetu. Niestety po tym jak amerykańskie władze wypowiedziały wojnę tej stronie, została ona szybko zamknięta, a sam Dotcom został oskarżony o łamanie prawa. Batalia Niemca z Amerykanami toczy się do dziś, jednak nie przeszkodziło to Dotcomowi w stworzeniu innego ogromnego projektu. Nowy serwis MEGA oferował możliwość przechowywania plików w chmurze, jednak tym razem na trochę innych zasadach. Niedawno MEGA został jednak sprzedany, a sam Dotcom stwierdził, że teraz dane przechowywane w tym miejscu przez użytkowników nie są już bezpieczne.
Teraz Dotcom chce powrócić do gry z jeszcze lepszym serwisem, a jakże… przechowywania danych. Jak przeczytamy wewpisie na Twitterze, przyświecać mu mają cztery zasady. Po pierwsze: 100 GB miejsca na pliki za darmo dla każdego użytkownika. Po drugie: szyfrowanie plików jeszcze w czasie transferu. Po trzecie: możliwość synchronizowania wszystkich urządzeń. I po czwarte: żadnych limitów transferu danych. Jeśli obiecane postulaty rzeczywiście będą przyświecały nowemu projektowi to będzie on stanowił jeden z najlepszych wyborów, jakie użytkownicy będą mogli dokonać w czasie szukania serwisu dla siebie.
Niestety, w tej chwili wymienione powyżej zasady to praktycznie jedyne informacje, jakie posiadamy na temat nowego przedsięwzięcia Dotcoma. Istnieją jedynie plotki co do premiery nowej usługi. Prawdopodobnie wystartuje ona w styczniu przyszłego roku. Pozostaje nam zatem tylko czekać i trzymać kciuki!

Źródło:The Next Web