Twórca Androida pracuje nad swoim autorskim smartfonem

Kto może zaprojektować lepszego smartfona z systemem Android, niż osoba odpowiedzialna za stworzenie tego najpopularniejszego obecnie systemu mobilnego? Andy Rubin, twórca Androida, poinformował za pośrednictwem Twittera, że trwają intensywne prace nad jego autorskim urządzeniem.
Na opublikowanej przez Rubina fotografii widzimy jedynie narożną część urządzenia, na której widoczny jest zegar, wskaźnik baterii i sieci – jednym słowem: nic ciekawego. Nie wiadomo również, czy urządzenie nie zostało „doklejone” do dłoni Rubina w programie graficznym i czy w ogóle prace nad nim są w tak zaawansowanej fazie, że twórcy dysponują już pierwszymi prototypami (ci zapewniają jednak, że prototypy istnieją).andy rubin smartfonSmartfon Andy’ego Rubina tworzony jest przez jego firmę – Essential Products Inc., która do tej pory odpowiedzialna była za projektowanie telefonów, tabletów i oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Nowy smartfon miałby być flagowym produktem, który położy podwaliny pod całą serię urządzeń – tak sugerują wcześniejsze doniesienia.
Jeśli wierzyć plotkom, prototypy smartfona są nieco większe od iPhone’a 7 Plus i wyposażone w ceramiczną obudowę oraz bezramkowy ekran.
Pozostaje nam śledzić projekt w nadziei, że zaowocuje on urządzeniem godnym uwagi.
 

Źródło: Twitter