Twitter posiada 200 milionów aktywnych użytkowników

Serwisy społecznościowe w ostatnim czasie to miejsca, gdzie toczy się życie wielu ludzi. W październiku Facebook podał, że ma miliard aktywnych użytkowników. Konkurencja w postaci Twittera, nie może pochwalić się tak wysokim wynikiem.
Jak się okazuje Twitter również rośnie w siłę, gdyż 9 miesięcy temu ogłosił, że posiada 140 milionów aktywnych użytkowników. Aktualnie sytuacja diametralnie się zmieniła, ten portal społecznościowy posiada już ponad 200 milionów aktywnych użytkowników. Oznacza to wzrost aktywności o 43%. Z danych jakie przedstawił Dick Costolo – dyrektor generalny wynika, że każdego dnia na Twitterze publikuje się 400 milionów wiadomości, czyli w zaledwie 2,5 dnia wymienia się miliard tweetów.
Serwis posiada 500 milionów zarejestrowanych użytkowników. Z powyższych danych wynika, że jedynie 40% stale użytkuje ten portal.
Mimo iż usługa jest dostępna od 6 lat, to dopiero w ostatnim czasie zanotowała gwałtowny wzrost popularności, co jest bardzo ciekawym zjawiskiem.
Szefostwo Twittera stara się wykorzystać rosnącą popularność portalu i stawia sobie ambitny cel. Otóż zaplanowało ono pozyskanie 2 miliardów użytkowników.
Nie sądzę, aby w najbliższym czasie taka bariera została przekroczona. Popularność jaką aktualnie posiada portal Marka Zuckerberga pozostaje poza zasięgiem innych serwisów.
 

Źródło: techcrash, tomsguide