Twitter masowo resetuje hasła użytkowników

Tysiące użytkowników Twittera otrzymały niedawno e-maile ostrzegające, że dostęp do ich konta mogły mieć osoby trzecie. W konsekwencji tego Twitter zarządził reset haseł. Niestety jak się okazało wysłane zostały, również prośby o zmianę hasła do grona użytkowników, których konta wcale nie były zagrożone.
Ostrzeżenie otrzymało wiele ważnych użytkowników Twittera m.in. redakcja BBC oraz TechCrunch. „Jeśli wierzymy w to, że konta naszych użytkowników mogły zostać naruszone, to wdrażamy proces resetu haseł oraz wysyłamy e-maile z informacją o tym co się stało oraz z prośbą o zmianę hasła na nowe. To jest rutynowa część procesu ochrony naszych użytkowników.” – powiedział jeden z przedstawicieli Twittera. „W tym przypadku, w niezamierzony sposób wysłana została prośba o zmianę hasła do dużej liczby użytkowników, których konta nie były naruszone. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zamieszanie tym spowodowane.”
Niestety wiele użytkowników Twittera nie zareagowała jeszcze na wysłanego e-maila, który niejednokrotnie lądował w spamie. Krytyce nie oparła się także sama forma maila, który wyglądał jak tzw. phishing scam, mający na celu wyłudzenie poufnych danych.

Źródło: BBC News