TwitchCon: Garść nowości w serwisie Twitch

Wczorajszy event TwitchCon organizowany przez przedstawicieli Twitcha był gratką dla wszystkich osób, które lubią oglądać rozgrywki gier komputerowych na żywo. Osoby przemawiające na scenie przedstawiły wiele nowości, które już niedługo pojawią się w serwisie, jak i poza nim. Nowe zmiany mają przynieść graczom jeszcze lepszego, szybszego i bardziej dostępnego Twitcha.
Jedną z pierwszych przedstawionych nowości jest możliwość tworzenia playlist streamów, które już się odbyły. Jak dokładnie ma to działać? Trochę jak kanał telewizyjny. Teraz gracz będzie mógł stworzyć listę swoich zapisanych filmów, które będą odtwarzane na kanale w chwili, w której jego właściciel nie będzie prowadził transmisji na żywo. Tak więc każdy z fanów będzie mógł oglądać swojego ulubionego gracza w akcji nawet przez całą dobę. Ta opcja może już teraz zostać przez Was wypróbowana poprzez program beta, do którego można zapisać się pod tym adresem.
Kolejna nowością ma być możliwość wgrania filmu na serwery Twitcha, nawet jeśli jego nagrywanie nie odbywało się przez aplikację serwisu. Będzie to po prostu taka sama opcja, jaka występuje na YouTube. Wcześniej nie była ona jednak dostępna.
Przedstawiciele Twitcha zapowiedzieli także ogromny przeskok technologiczny w przeciągu najbliższych miesięcy. Już w drugim kwartale 2016 roku odtwarzacz wideo w serwisie Twitch ma przejść na technologię HTML5 (która już od jakiegoś czasu jest używana przez YouTube). Będzie to oznaczało całkowite pozbycie się technologii Flash. Zmiany dosięgać mają także komunikatora Twitcha – Whispers, który teraz będzie wyświetlał powiadomienia, aby nie przegapić żadnej wiadomości. Program ten będzie teraz także obsługiwał rozmowy pomiędzy osobami używającymi  strony internetowej i mobilnej aplikacji.Na koniec bardzo ważna wiadomość dla klientów Sony. Już tej jesieni Twitch w końcu udostępni swoja oficjalną aplikację na PlayStation 4 oraz 3, a także na PS Vita i PlayStation TV. Aplikacja będzie obsługiwała czat (razem z emotikonami). Na konsoli zobaczymy streamy z wszystkich platform, w przeciwieństwie do podobnej usługi Live from PlayStation, które ogranicza się jedynie do PS4.
Źródło: Twitch