Tweety w wynikach wyszukiwania Google

Jeśli chcemy znaleźć informacje dotyczące danego zagadnienia, Twitter często może być dobrym miejscem, w którym możemy otrzymać potrzebne nam wiadomości. Dzieje się tak dlatego, że to tam właśnie trafiają najszybsze informacje z pierwszej ręki. Od teraz, aby otrzymać taką wiedzę, nie będziemy musieli wchodzić na stronę Twittera czy korzystać z dedykowanej aplikacji, a po prostu wpisać frazę w wyszukiwarkę Google.

W pole wyszukiwania będziemy mogli wpisywać nie tylko hasła, ale także tzw. hasztagi, spopularyzowane właśnie przez serwis Twitter. Tweety najczęściej będą pojawiały się na samej górze wyników wyszukiwania, a przeglądanie tych rekordów będzie się odbywać za pomocą przesuwania palcem w prawo i w lewo. Jeśli będziemy chcieli przeglądać zwykłe wyniki, wystarczy, tak jak zawsze, przesuwać palce w górę i w dół.

W tym momencie usługa jest już dostępna dla użytkowników urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów), działających w języku angielskim. Na dostęp do tweetów w naszym języku, a także w pełnej wersji wyszukiwarki, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Niestety wygląda także na to, że zmiana języka w Google Now na angielski nie da nam możliwości przeglądania tweetów w wyszukiwarce. Zostaje nam więc tylko oczekiwanie. Nie powinno jednak trwać ono bardzo długo.

Źródło: Google Blog