Trzy gryzonie od Microsoftu

Microsoft zaprezentował kolejne trzy myszki komputerowe. Do portfolio firmy możemy dopisać następujące modele: Optical Mouse 200, Ready Mouse oraz Wireless Mouse 1000. Czy i tym razem firma z Redmond kontynuuje politykę tworzenia dobrej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie? Spójrzmy.

Microsoft Optical Mouse 200 i Microsoft Ready Mouse (fot. poniżej) to myszki optyczne, podłączane do komputera za pomocą kabla USB. Mogą z nich korzystać osoby zarówno prawo- jak i leworęczne. Oba gryzonie są objęte 24-miesięczną gwarancją producenta. Koszt pierwszego to jedyne 29 złotych, natomiast drugiego – 49 złotych.

W odróżnieniu od powyższych modeli, Microsoft Wireless Mouse 1000 to myszka bezprzewodowa. Według zapewnień producenta, jedna bateria ma pozwalać na pracę tego gryzonia aż do ośmiu miesięcy. W momencie wyczerpania akumulatorka, mała dioda LED zaświeci się na czerwono. Myszka również jest objęta 2-letnią gwarancją. Jej koszt to 59 złotych.

Najnowsze myszki Microsoftu działają z następującymi systemami: Windows 7, Windows Vista, Windows XP, a także Mac OS X v.10.4-10.6.