Trwają prace nad LEGO The Lord of the Rings

Niezwykle bogaty świat stworzony przez J.R.R Tolkiena stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Dzięki filmom Petera Jacksona wiele osób odkryło Śródziemie na nowo. Warner Bros. obwieścił właśnie światu, że w produkcji znajduje się gra z serii LEGO oparta na filmowej licencji.
Akcja LEGO The Lord of the Rings pokrywa się z wydarzeniami zaprezentowanymi w całej filmowej Trylogii, nie będziemy tu mieli zatem do czynienia z sytuacją, która miała miejsce w przypadku gier osadzonych w uniwersum Star Wars czy Harry’ego Pottera, kiedy to gry zostały w odpowiedni sposób „pocięte”.
Do dyspozycji graczy oddani zostaną wszyscy członkowie Drużyny Pierścienia. Co ciekawe, każdy z nich ma cechować się unikalnym zestawem umiejętności, dzięki czemu rozgrywka ma nie być nużąca. Jak nie trudno zgadnąć, przyjdzie nam wziąć udział we wszystkich ważnych scenach, które znane są filmowej Trylogii, oczywiście okraszone zostaną one odpowiednią i charakterystyczną dla serii dawką humoru.

LEGO Lord of the Rings tworzone jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PS3, PS Vita, X360, Wii, DS i 3DS. Premiera przewidziana jest na jesień bieżącego roku. Miejmy nadzieję, że tym razem Warner Bros. nieco przyłoży się do produkcji, ponieważ już od jakiegoś czasu słychać narzekania fanów odnośnie powtarzalności kolejnych gier.

Źródło: Joystiq