Transcend SSD720 – stworzony z myślą o ultrabookach i netbookach

Dyski SSD, mimo swojej stosunkowo wysokiej ceny, zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród użytkowników laptopów – brak ruchomych elementów wewnątrz sprawia, że są one dużo bardziej odporne na uszkodzenia niż dyski HDD, dzięki czemu przechowywane przez nas na komputerach dane są znacznie bezpieczniejsze.
Firma Transcend poszerzyła właśnie swoją ofertę o ultra-cienki (tylko 7 milimetrów!) model SSD720, który stworzony został z myślą o netbookach oraz niezwykle popularnych ostatnimi czasy ultrabookach. Urządzenie zostało wyposażone w interfejs SATA 6 GB/s oraz kontroler SandForce. Dyski SSD720 będą zapisywać dane z prędkością 500 MB/s, natomiast odczyt danych będzie odbywał się z prędkością 550 MB/s.
W dyskach SSD720 zaimplementowano szereg technologii, które uczynią pracę z nimi niezwykle komfortową i bezproblemową – NCQ oraz TRIM sprawią, że większa będzie nie tylko wydajność, ale i żywotność dysków. Z kolei ECC i S.M.A.R.T dbać będą o to, aby transfer plików był stabilny i bezpieczny.
W sprzedaży dostępne są trzy wersje urządzenia różniące się między sobą pojemnością – 64, 128 oraz 256 GB, które zostały wycenione przez producenta na 475, 793 i 1430 zł. Wszystkie objęte są trzyletnią gwarancją.

Źródło: Transcend