TP-Link obniża ceny smartfonów Neffos z serii X

Neffos to seria smartfonów produkowanych przez firmę TP-Link. Od teraz wybrane modele Neffos z serii X będą dostępne w znacząco obniżonych cenach:

– Neffos X1 Max z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM – ok. 699 zł (zmiana ceny z ok. 899 zł),
– Neffos X1 z 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci ROM – ok. 599 zł (zmiana z ok. 799 zł),
– Neffos X1 z 2 GB pamięcią RAM, 16 GB pamięci ROM – ok. 549 zł (zmiana z ok. 699 zł).

Neffos X1

Neffos X1 to smartfon zamknięty w metalowej obudowie o delikatnie zaoblonych krawędziach tylnych. Z tyłu znalazł się także czytnik linii papilarnych. Ramka otaczająca 5-calowy ekran o rozdzielczości 720×1280 pikseli ma szerokość 0,6 milimetra. Wyświetlacz zajmuje 76% powierzchni frontowego panelu urządzenia.
Za sprawną pracę i wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, wspomagany 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128 GB.Neffos X1Smartfon ma tylny aparat o rozdzielczości 13 MPix z sensorem Sony, matrycą BSI (backside illumination) i autofokusem wykorzystującym detekcję fazy. Przesłona f/2.0 ma umożliwiać robienie ostrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Neffos X1 posiada tryb wspomagający robienie zdjęć w nocy, a także HDR, samowyzwalacz i zdjęcia panoramiczne. Telefony są także wyposażone w aparat selfie 5 MPix.
Telefony Neffos X1 działają w oparciu o zmodyfikowany system Android 7.0.

Neffox X1 Max

Obudowa TP-Link Neffos X1 Max została wykonana z matowego metalu, poddanego technologii obróbki w celu zakrzywienia i odchudzenia krawędzi. Zabieg ten ma sprawić, że telefon będzie pewnie leżał w dłoni. Górna i dolna część obudowy wykonane zostały z tworzywa sztucznego, co zapewnia lepsze działanie anten. Na krawędzi znalazł się między innymi przełącznik wyciszania dźwięku, co jest rzadko spotykanym rozwiązaniem w smartfonach w tym segmencie cenowym (znany między innymi z OnePlus 5).TP-Link Neffos X1 MaxZ tyłu obudowy znajdziemy czytnik linii papilarnych. Pozwala on odblokować telefon w zaledwie 0,2 sekundy. Za jego pomocą można również zabezpieczać poszczególne aplikacje np. bankowe czy social media, dostęp do zdjęć itp. Kolejnym praktycznym i wygodnym zastosowaniem czytnika jest używanie go do robienia selfie.
TP-Link Neffos X1 Max ma wąską ramkę wokół ekranu, pod którą zostały umieszczone przyciski. 76% panelu telefonu zajmuje 5,5-calowy ekran IPS Full HD, pokryty szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass. Zimą bez problemu można z niego korzystać w rękawiczkach.TP-Link Neffos X1 MaxZa szybką pracę i wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, wspomagany do 4 GB pamięci RAM oraz do 64 GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128 GB. Jeśli nie skorzystamy z karty pamięci, slot można wykorzystać na drugą kartę SIM.
Smartfony TP-Link Neffos z serii X mają tylny aparat 13 MPix z sensorem Sony, matrycą BSI (backside illumination), soczewką 5P i funkcją PDAF (phase-detection auto-focus) o szybkości 0,2 s. Przesłona f/2.0 umożliwia robienie ostrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Posiadają tryb wspomagający robienie zdjęć w nocy, a także HDR, samowyzwalacz i funkcję zdjęć panoramicznych. Telefony są także wyposażone w aparat przedni do wykonywania selfie o rozdzielczości 5 MPix oraz tryb upiększania działający już w trakcie robienia zdjęć.TP-Link Neffos X1 MaxModel X1 Max został wyposażony w technologię szybkiego ładowania. Dzięki niej wystarczy tylko 30 minut aby naładować baterię o pojemności 3000 mAh do 50%. Telefony TP-Link Neffos X1 Max działają w oparciu o system Android 7.0 Nougat. Pozwala on między innym na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie.
Wszystkie smartfony TP-Link Neffos są objęte 24 miesięczną gwarancją door-to-door, czyli obsługą serwisową bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli z urządzeniem wystąpią problemy, po zgłoszeniu zostaje odebrane przez kuriera i na koszt TP-Link Neffos przekazane do serwisu.
 

Źródło: TP-Link