Toshiba rezygnuje z netbooków?

Kiedy netbooki zadebiutowały na rynku urządzeń przenośnych z miejsca zdobyły ogromną popularność. Niewielki rozmiar skusił niejedną osobę. Wkrótce jednak wady netbooków dały o sobie znać i przesłoniły wszelkie zalety.
Dziś tablety i ultrabooki święcą tryumfy, a producenci powoli wycofują się z produkowania i sprzedawania netbooków. Czy Toshiba wkrótce dołączy do tego grona? Mimo że firma już jakiś czas temu zaprezentowała swojego pierwszego netbooka wyposażonego w procesor Intel Atom N2600 Cedar Trail, to na chwilę obecną nie ma w planach kolejnych urządzeń, przynajmniej na rynku amerykańskim. Niemniej jest to ważny sygnał, wszak Stany Zjednoczone to jeden z największych rynków zbytu dla komputerów.
Toshiba ma zamiar skupić się na ultrabookach, a w szczególności na modelu Z830, który mimo swojej ceny nadal kusi specyfikacją oraz niewielką wagą i rozmiarami.
Przypominamy, że Dell i Lenovo już wycofały się z gry. Samsung i Sony nie zaprezentowały w tym roku jeszcze żadnych nowych netbooków. Niewykluczone, że śladem tym podążą także inni producenci komputerów. Znacznie lepiej zainwestować w ultrabooki i tablety, które już od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością.

Źródła: Electronista, Liliputing, Slashgear, Ubergizmo