Tor testowy Hyperloop zostanie otwarty później niż zakładano

Niestety, wygląda na to, że pierwsze testy kapsuł Hyperloop rozpoczną się później niż pierwotnie przypuszczano. SpaceX wysłało e-maile do zespołów studenckich, które znalazły się w czołówce organizowanego przez firmę konkursu, z wiadomością, że jego ostatnia część odbędzie się dopiero sierpniu. Zgodnie z wcześniejszymi planami, tor testowy miał zostać otwarty już w czerwcu, chociaż na stronie SpaceX znajdziemy jedynie wzmiankę o „lecie 2016 roku”.
Przypomnijmy, że podczas styczniowego eventu, który odbył się Uniwersytecie A&M w College Station w Teksasie, spośród ponad 100 branych pod uwagę projektów kapsuły wyłoniono zwycięski, który, niestety, nie należał do żadnego z dwóch polskich zespołów, a grupy studentów z Uniwersytetu MIT w Bostonie. Nie mniej jednak, aż 30 zespołów weźmie udział w ostatnim etapie konkursu, podczas którego zbudują swoje kapsuły i przetestują je na torze, który konstruowany jest w sąsiedztwie siedziby SpaceX w Kalifornii.
HyperloopChociaż według wiadomości wysłanej do uczestników testy mają rozpocząć się w sierpniu, termin ten wciąż może ulec zmianie, w zależności od postępów w budowie toru. Studenci otrzymają informację o wyznaczonej dacie startu prób z sześciotygodniowym wyprzedzeniem, które powinno wystarczyć na ewentualne przygotowania i podróż.
Opóźnienie nie jest aż tak znaczące i wynosi jedynie kilka miesięcy, ale SpaceX nie chce podać dokładnego terminu rozpoczęcia testów. Zapewne dlatego, że bierze pod uwagę możliwość wydłużenia opóźnienia.
Hyperloop to koncepcja szybkiego transportu naziemnego, którą Elon Musk zaproponował w 2013 roku. Zgodnie z jego pomysłem, 20-osobowe bądź 30-osobowe kapsuły mają przewozić ludzi wewnątrz rury, której średnica wynosi 3,66 metra, z prędkością sięgającą 1127 kilometrów na godzinę. Szacuje się, że koszt modelu pasażerskiego będzie wynosił około 6 miliardów dolarów, a większego, towarowego – 7,5 miliarda.

Źródło:Tech Insider