TomTom GO – nowe nawigacje z kontrolą głosową oraz przewidywaniem trasy

Nowa seria TomTom GO obejmuje cztery, precyzyjnie wykończone modele nawigacji z wydajnym, 4-rdzeniowym procesorem. Flagowe nawigacje TomTom GO to GO 5200 i 6200, z odpowiednio, 5-calowym i 6-calowym ekranem, oba modele wyposażone są w kartę SIM, aby dostarczać bieżące informacje o ruchu drogowym. Kolejne dwie nawigacje, GO 520 i 620 dostępne są w przystępnych cenach, także w tych dwóch rozmiarach ekranu, zaś aby korzystać z powiadomień o sytuacji na trasie, korkach oraz fotoradarach wymagane jest połączenie urządzeń ze smartfonem.
Nowe nawigacje TomTom GO umożliwiają odczytywanie wiadomości tekstowych, służą jako zestaw głośnomówiący, są także kompatybilne z personalnymi asystentami tj. Siri, Google Now, czy Cortana. Można użyć głosu, żeby rozpocząć wyszukiwanie, odczytywać przychodzące powiadomienia, a także wykonywać i odbierać połączenia korzystając ze sterowania głosowego.TomTom GONowa generacja urządzeń TomTom GO potrafi uczyć się przyzwyczajeń kierowców. Oznacza to, że nawigacja może przewidywać miejsce docelowe, dzięki temu kierowca po prostu wsiada do auta i wyrusza w podróż. Regularne wyjazdy spowodują, że urządzenie automatycznie będzie wyznaczać trasę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drogach. Dodatkowo, jeśli kierowca będzie zbliżał się do zatoru na trasie, bądź fotoradaru, w urządzeniu TomTom GO zabrzmi alarm, tak aby w odpowiednim czasie kierowca mógł zahamować.
Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca, TomTom Consumer, powiedziała: „Nowe nawigacje TomTom GO są dowodem na to, że tworzymy rozwiązania technologiczne tak łatwe w użytkowaniu, że każdy może czerpać z nich korzyści. Aktualizacje dzięki Wi-Fi, połączenie urządzenia ze smartfonem, przewidywanie miejsca docelowego, a także Dożywotnie Usługi – każdy z tych elementów ma na celu zwiększenie komfortu jazdy kierowców, zniwelowanie ich problemów, tak żeby mogli czuć się zrelaksowani i czerpać korzyści ze swojej podróży.”
Aktualizacje przy użyciu sieci Wi-Fi dotyczą Dożywotniej Usługi TomTom Traffic, Dożywotnich Map i Dożywotniej Usługi Fotoradary.
Nowe nawigacje TomTom GO będą dostępne w październiku w wybranych sklepach oraz na stronie internetowej tomtom.com.
 
 

Źródło: TomTom