Tim Cook: iPhone 5C nie sprostał oczekiwaniom Apple

W trakcie konferencji podczas, której firma Apple poinformowała o wynikach finansowych za pierwszy kwartał nowego roku fiskalnego, Tim Cook zdradził, że iPhone 5C nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Zainteresowanie smartfonem okazało się znacznie mniejsze niż się spodziewano.

Słowa CEO Apple nie dziwią. Od dawna mówi się, że iPhone 5C nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Wkrótce po premierze zaczęły krążyć słuchy, że z powodu małego zainteresowania nowym smartfonem, Apple musiało zmniejszyć jego produkcję.

Tim Cook wierzy, że flagowy iPhone 5S odciągnął uwagę od tańszego modelu. Nie ma się czemu dziwić, w końcu różnica cenowa nie jest tak duża i zapewne wiele osób wolało zainwestować w droższy i znacznie bardziej ciekawy wariant.

CEO Apple nie wyjawił jaki los czeka plastikowego iPhone’a. Krążą plotki, że firma zrezygnuje z produkcji drugiej generacji, a na rynek trafią dwa nowe modele iPhone’a o specyfikacji zbliżonej do specyfikacji iPhone’a 5C.

Apple sprzedał w tym roku 51 milionów iPhone’ów. Mimo że wynik ten jest o 4 miliony niższy niż przewidywali analitycy firmy, amerykański gigant pobił swój dotychczasowy rekord sprzedaży.

Źródło: VR-Zone