The Testament of Sherlock Holmes – szykuje się hit?

Zdawać by się mogło, że gry przygodowe to gatunek zupełnie już zapomniany. Czasem jednak i to zgoła niespodziewanie na rynku pojawiają się prawdziwe perełki. Jakiś czas temu do rąk amatorów gatunku trafił naprawdę niezły Gray Matter, a już niedługo gracze będą mogli spróbować swych sił w nowej, komputerowej odsłonie przygód najlepszego detektywa świata, czyli Sherlocka Holmesa.
Akcja gry The Testament of Sherlock Holmes rozgrywa się w Londynie w 1898 roku. Słynny detektyw właśnie zakończył pewne dochodzenie i odzyskał skradzioną kolekcję bezcennych klejnotów. Okazuje się jednak, że nawet Holmes popełnia błędy – właściciel klejnotów stwierdza bowiem, że są to zwykłe imitacje. Nie tylko cały Londyn, ale również najwiernieszy przyjaciel detektywa – Watson – zaczynają powątpiewać w jego umiejętności. Jakby tego było mało, Sherlock zaczyna zachowywać się nad wyraz podejrzanie…
Studio Frogwares, które odpowiedzialne jest za produkcję gry, zapowiada że The Testament of Sherlock Holmes będzie opowieścią niezwykle mroczną i klimatyczną, która nie tylko zachwyci graczy historią z licznymi i nagłymi zwrotami akcji, ale także umożliwi poznanie ciemnej strony detektywa.
Gra ukaże się na początku przyszłego roku, będą w nią mogli zagrać posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Playstation 3 i Xbox 360. Do Internetu trafił właśnie nowy zwiastun gry, do którego obejrzenia gorąco Was zachęcam:

Źródło: www.sherlockholmes-thegame.com