Testowa wersja Android Wear aktywuje głośnik w Huawei Watch

Użytkownik serwisu Reddit o nicku ThirdTime Caller pochwalił się, że jego zegarek Huawei Watch otrzymał za pośrednictwem OTA aktualizację systemu. Okazało się, że ta udostępniona została ona jedynie dla wąskiej grupy testowej. Wśród najważniejszych zmian jakie wnosi jest aktywacja wbudowanego w urządzenie głośnika.

Działający głośnik, w połączeniu z aktywnym już wcześniej mikrofonem oznacza, że za pośrednictwem Huawei Watch będzie można prowadzić rozmowy telefoniczne. Ponadto, zegarek będzie powiadamiał o komunikatach i połączeniach nie tylko wibracjami, ale też dźwiękiem.

ThirdTime Caller donosi jednak, że aktualizacja niesie także ze sobą irytujące, odczytywane na głos komunikaty w trybie text-to-speech. Wszystkie czynności jakie wykonuje użytkownik (np przechodzenie pomiędzy zakładkami menu) oraz polecenia głosowe, które wydaje, odczytywane są na głos.

Huawei Watch po udostępnieniu aktualizacji wszystkim użytkownikom stanie się na tę chwilę jedynym urządzeniem z Android Wear, umożliwiającym prowadzenie rozmów z poziomu nadgarstka. Przypominamy, że LG Watch Urbane 2 gen. został wycofany ze sprzedaży, a Samsung Gear S oraz Samsung Gear S2 wykorzystują system Tizen.

Źródło: Reddit