Test zderzeniowy elektrycznego Mitsubishi

Na jesień została zaplanowana większość premier samochodów elektrycznych, jakie ukażą się w tym roku. Jednym z nich jest Mitsubishi i, zasilany za pomocą technologii Miev (Mitsubishi Innovative Electric Vehicle).
Ten niewielki samochód miejski ma posiadać silnik elektryczny, dostarczający 63 koni mechanicznych mocy. Japoński pojazd zasilają pakiety baterii litowo-jonowych, pozwalające pokonać dystans 135 kilometrów na jednym ładowaniu.

Przed wprowadzeniem pojazdu na rynek koniecznością jest wykonanie testów zderzeniowych. Na poniższym 50-sekundowym filmie wideo możecie zobaczyć efekt uderzenia w przeszkodę stacjonarną, przy prędkości 50 kilometrów na godzinę. Wbrew obawom sceptyków Mitsubishi wypada całkiem nieźle, oferując taki sam poziom bezpieczeństwa, jak samochody benzynowe (silnik elektryczny umieszczono w tylniej części pojazdu).

Czy samochody elektryczne mają szansę zaistnieć w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat? Nie uważacie, że zasięg rzędu 135 kilometrów to zdecydowanie za mało, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę konieczność ładowania baterii przez kilkanaście godzin?